آب و هوای تهران

25.73°C
Few Clouds Humidity: 31%
Wind: NNW at 2.06 M/S
27.06°C / 34.69°C
28.24°C / 35.56°C
27.86°C / 34.3°C
27.35°C / 33.92°C

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟

بیمه عمر بیمه ایران

بیمه عمر و سرمایه گزاری بیمه ایران

بیمه عمر بیمه ایران چیست

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ایران چیست ؟

بیمه عمر

بیمه آنلاین – مرجع تخصصی بیمه عمر و سرمایه گذاری

 بیمه عمر و سرمایه گذاری موضوعی است که اینروزها باعث بحث داغ در محافل مختلف می باشد و مفاهیم زیادی راجع به این صنعت شنیده اید و یا مطالعه کرده اید ، احتمالا شما هم مانند بسیاری از افراد شاهد اصطلاحاتی به ظاهر پیچیده هستید و یا با ابهاماتی در این زمینه روبرو شده اید . در این مقاله قصد داریم به زبان ساده بیمه عمر ایران را معرفی کنیم تا بتوانیم در جهت انتخاب بهترین بیمه عمر و سرمایه گذاری خدمتی به شما دوست عزیز ارائه کنیم .

معرفی بیمه عمر

معرفی بیمه عمر

معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری :

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ایران که در اصطلاح بیمه ای به آن بیمه مختلط یا بیمه زندگی (life insurance)گفته می شود،در بیمه ایران با نامهای زیر ارائه می گردد،که به ترتیب نفوذ بین اقشار جامعه آنها را بر  می شماریم:

الف - بیمه عمر مان

ب-بیمه عمر سپاس

ج-بیمه جامع زندگی

د-بیمه عمر جهیزیه

ه-بیمه عمر ازدواج جوانان

  1_ اصطلاحات رایج بیمه عمر و سرمایه گذاری :
هر شخص میتواند این بیمه نامه را برای خودش و یا افراد خانواده اش تهیه کند . این شخص بیمه گذار نامیده میشود (به زبان ساده یعنی کسی که اقساط حق بیمه را پرداخت میکند ) . در صورتی که بیمه گذار برای خودش بیمه نامه تهیه کند ، بیمه شده و بیمه گذار خود شخص هستند و اگر بطور مثال برای فرزندش بیمه نامه تهیه کند ، فرزند او "بیمه شده" میباشد . شما از شرکت سهامی بیمه ایران ، در حال تهیه بیمه نامه هستید،در اینجا بیمه ایران بعنوان شرکت ارائه دهنده پوشش های بیمه ، "بیمه گر" نامیده میشود. . بنابراین شما با اصطلاحات اصلی بیمه عمر و سرمایه گذاری که " بیمه گذار " ، "بیمه شده " و " بیمه گر" آشنا شدید.
2_ بیمه عمر و سرمایه گذاری چیست ؟
بیمه عمر و سرمایه گذاری از ترکیب دو بخش پوشش های بیمه ای و قسمت خدمات سرمایه گذاری تشکیل شده است . که به شرح این دو قسمت به صورت مجزا میپردازیم :
الف - بخش پوشش های بیمه ای :
در این قسمت ، ابتدا شخص ، مبلغی تعیین می کند که این مبلغ در صورت فوت وی به هر علت حتی فوت طبیعی ، فوت بر اثر بیماری ، حادثه ، زلزله ، تصادف رانندگی و ... به بازماندگان پرداخت می شود . این مبلغ در سریعترین زمان و بدون نیاز به تبعیت از قانون انحصار وراثت و مالیات بر ارث و ... محاسبه و به بازماندگان پرداخت خواهد شد . این مبلغ در اصطلاح "سرمایه فوت" نامیده میشود . ( این سرمایه تا سقف 5.000.000.000 ریال قابل ارائه است ) همچنین انتخاب بازماندگان ( که در بیمه نامه به عنوان ذینفعان مشخص می شود) در اختیار بیمه گذار میباشد . بطور مثال شخص میتواند فرزند 2 ساله خود ، مادر ، خواهر ، همسر و ... را ذینفع یا استفاده کننده قرار دهد .
پوشش های اضافی بیمه عمر :
یک امکان مفید و جالب و از ویژگی های جذاب بیمه عمر و سرمایه گذاری ، پوشش های اضافی بیمه عمر می باشد که در این بیمه نامه قابل خرید هستند (الزامی نیستند) . تعدادی از این پوشش ها را به طور مختصر شرح میدهیم .
پوشش فوت بر اثر حادثه : در صورتی که این پوشش انتخاب شده باشد و بیمه شده بر اثر حادثه فوت شود ، علاوه بر اینکه بازماندگان کل سرمایه فوت را دریافت میکنند ، تا 3 برابر این مبلغ را هم به عنوان سرمایه فوت بر اثر حادثه دریافت می کنند . به طور مثال : بیمه شده ای پوشش بیمه عمر با سرمایه فوت 600 میلیون ریال و پوشش فوت بر اثر حادثه به میزان 600 میلیون ریال خریداری نموده است و فقط یک قسط حق بیمه پرداخت کرده باشد . در صورتیکه در اثر حادثه ای ( مانند تصادف رانندگی) فوت نماید ، بازماندگان 600 میلیون ریال بعلاوه 600 میلیون ریال و جمعا معادل 1200 میلیون ریال دریافت میکنند .که به نسبت حق بیمه بسیار کم پرداختی پوشش بیمه ای قابل توجهی میباشد . ( این پوشش تا سقف 5.000.000.000 ریال قابل ارائه است )
پوشش امراض خاص : این پوشش هم از ویژگی های منحصر بفرد بیمه عمر و سرمایه گذاری است ، با خرید این پوشش بیمه شده در صورتی که پس از گذشت سه ماه ( به عنوان دوره انتظار) از صدور بیمه نامه دچار یکی از امراض صعب العلاج مانند : سکته قلبی ، سکته مغزی ، جراحی قلب باز و نیاز به پیوند اعضاء ( کلیه ، کبد و ... ) گردد ، کل مبلغ انتخابی در پیشنهاد بیمه نامه بعنوان غرامت عوارض درمانی به بیمه شده پرداخت میشود . ( این پوشش تا سقف 200 میلیون ریال قابل ارائه است )

نام سرطان اگرچه بار منفی بسیاری دارد ولی اینروزها خانواده های بسیاری را در گیر خود نموده است،پوشش سرطان بیمه عمر و سرمایه گذاری نیز یکی از پوششهایی است که باعث آرامش خانواده ها از هزینه های سنگین ناشی از سرطان می گردد.در بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه شده می تواند خود را تا سقف 300.000.000 ریال تحت پوشش غرامت بیماری سرطانهای متاستاز  قرار دهد

البته در بیمه عمر طرح سپاس سرطانهای غیر متاستاز نیز شامل 50 درصد غرامت می شوند

بیمه عمرطبق تحقیقات شرکتهای بیمه بین المللی کسانی که خود را تحت پوشش های متنوع بیمه عمر قرار می دهند ، امکان ابتلاع به همان عوارض را در خود کاهش می دهند ؟ زیرا بخاطر رفع عوامل آن دغدغه از آثار منفی آن در امان می مانند.

 بیمه عمر و سرمایه گذاری پوشش های مفید دیگری مانند پوشش نقص عضو و پوشش معافیت از پرداخت اقساط حق بیمه تا روز پایان قرارداد!نیز قابل تهیه هستند که در مقالات بعدی توضیح بیشتری ارائه خواهدشد .
در قسمت اول پوشش های بیمه ای ( بیمه عمر ) توضیح داده شد ، حال در قسمت دوم به بررسی خدمات سرمایه گذاری در این پوشش بیمه ای میپردازیم .

سرمایه گذاری بیمه عمر ایران

سرمایه گذاری بیمه عمر

سرمایه گذاری بیمه عمر ایران

 ب_ خدمات سرمایه گذاری :

در بیمه عمر و سرمایه گذاری علاوه بر اینکه پوشش های بیمه ای از پرداخت اولین قسط حق بیمه شروع میشوند ، از همان ابتدا نیز بر پس انداز هایی که توسط بیمه گذاران به عنوان قسط حق بیمه پرداخت می شود سود تضمینی ، به صورت بهره مرکب و روزشمار تعلق میگیرد و پس از پایان دوره بیمه نامه ( که به دلخواه شما میتواند بین 5 الی 30 سال باشد ) کل مبلغ پس انداز شده به همراه سود بهره مرکب آن به بیمه گذار پرداخت میشود ( به زبان ساده کل پولی که از ابتدا تا انتها جمع شده + سود بهره مرکب و روز شمار آن !) در حقیقت این سرمایه گذاری حاصل جمع آوری پس انداز های ماست با این تفاوت که به این پس اندازها از ابتدای سرمایه گذاری سود ویژه تعلق میگیرد .
نکته مهم : بیمه عمر و سرمایه گذاری یا سپرده گذاری در بانک ؟
تفاوت این سرمایه گذاری با سپرده گذاری در بانک در دو جنبه مهم قابل اشاره است اول اینکه سپرده گذاری در بانک نیاز به سرمایه قابل توجه و کلان در ابتدای سرمایه گذاری دارد . در صورتیکه این سرمایه ، در بیمه های عمر و سرمایه گذاری با جمع آوری پس انداز های کوچک شکل میگیرد و سود تضمینی و بهره مرکب هم به آن تعلق میگیرد و دوم اینکه پس از پرداخت اولین قسط ، بیمه شده تحت پوشش های بیمه ای قرار میگیرد .
مثال :
به طور مثال یک شخص 20 ساله قصد تهیه بیمه نامه عمر و سرمایه گذاری به مدت 25 سال و افزایش 10 درصدی حق بیمه و سرمایه فوت را دارد و این شخص با پرداختی سالیانه 900 هزار تومان در مدت 25 سال این مزایا را دریافت میکند
توجه : شما در اینصورت فقط کافیست روزانه 2466 تومان پس انداز کنید
پوشش های بیمه ای دریافتی :
ا- سرمایه فوت به هر علت از 20 میلیون تومان (سال اول ) تا 100 میلیون تومان 
2- سرمایه فوت بر اثر حادثه از 60 میلیون تومان (سال اول) تا 100 میلیون تومان
3- سرمایه هزینه پزشکی امراض خاص از 6 میلیون تومان (سال اول) تا 20 میلیون تومان
حاصل سرمایه گذاری این بیمه نامه :
امکان دریافت وام بدون ضامن – بدون وثیقه - بعد از پایان سال دوم

بیمه عمر بیمه ایران

بیمه عمر و سرمایه گذاری بیمه ایران تنها یک سرمایه گذاری نیست ، فقط یک بیمه هم نیست ، بلکه مجموعه ایست کامل از بیمه ، سرمایه گذاری ، خدمات پزشکی و سلامت

آموزش سرمایه گذاری منظم را با بیمه عمر به فرزندان خود انتقال دهید

Image

پاسخگوی آنلاین سوالات شما هستیم،چطور می تونیم کمکتون کنم؟

مشاور آنلاین شما در واتساپ
Close and go back to page