آب و هوای تهران

25.73°C
Few Clouds Humidity: 31%
Wind: NNW at 2.06 M/S
27.06°C / 34.69°C
28.24°C / 35.56°C
27.86°C / 34.3°C
27.35°C / 33.92°C

بیمه مسئولیت کارفرما تغییرات کلوزهای آیین نامه 80 و آیین نامه 98

تفاوت کلوزهای آیین نامه 80 و آیین نامه 98 بیمه مسئولیت کارفرما

تشریح کلوزهای جدید بیمه مسئولیت کارفرما

     روابط بین شرکتها و بیمه گزاران توسط آیین‌نامه‌های اجرایی بیمه مرکزی تنظیم می گردد ،که این آیین نامه ها و روش های اجرای آن مجموعاً شرایط عمومی، شرایط خصوصی و کلوز ها را تبیین می‌نماید .

آخرین آیین‌نامه اجرایی پیرامون بیمه‌های مسئولیت کارفرما آیین نامه شماره ۹۸ مصوبه سال ۹۸ و تشریح بند ۱۱ از ماده 2 آیین نامه ۹۸ ابلاغ شده در بهمن ۹۹ می‌باشد که اقدام به ساده‌سازی و کاهش برخی کلوزها و البته افزایش کیفیت بیمه نامه مسئولیت کارفرما در قبال بطوریکه بسیاری از کلوزها حذف و به ۱۱ کلوز تقلیل یافته که  خلاصه‌ای از آن به شرح زیر توضیح داده خواهد شد :

الف) برخی کلوز های حذف شده

  • کلوز های مشهور پرداخت خسارت بدون رای دادگاه و پرداخت خسارت بدون اعمال تعرفه نظام پزشکی از کلوزها حذفی بوده که از نظر بیمه مرکزی جزو ماهیت بیمه نامه می باشد مگر اینکه صراحتاً در شرایط خصوصی بیمه نامه قید شده باشد.
  • در بیمه های غیر ساختمانی کلوز پیمانکاران فرعی حذف و این دسته از پیمانکاران می بایست بصورت مجزا اقدام به خرید بیمه نامه نمایند.
  • در بیمه‌های ساختمانی پیمانکاران فرعی غیررسمی جزء ماهیت بیمه‌نامه می باشد و نیازی به خرید کلوز ندارد.
  • بیمه گذاران حقیقی به دلیل عدم امکان وجود رابطه استخدامی با خود تحت پوشش نمی باشند و می‌بایست بیمه حوادث انفرادی خریداری نمایند.
  • کلوز فعالیت نا مرتبط با نوع فعالیت کارگر

ب) برخی کلوزهای اضافه شده  

  • پرداخت هزینه‌های بیمارستانی که در گذشته چنانچه زیان‌دیده شامل دیه می‌شد هزینه پزشکی به ایشان تعلق نمی‌گرفت ولی در آیین‌نامه ۹۸ قابل خریداریست .
  • هزینه‌های پرداختی به کارشناسی و هیئت کارشناسی
  • پوشش نوسان تعداد کارکنان تا ۲۰ درصد زمان صدور بیمه نامه

دانلودشرایط و کلوزهای  موضوع بند ۱۱ ماده ۲

ج) تشریح پوشش تعدد دیات و دیات غیر مسری و پوشش افزایش ریالی دیه

      همانگونه که مستحضرید ماده سوم از مبحث سوم قانون مجازات اسلامی از ماده ۷۵ تا ۲۰۱ دیه اجزا و جوارح بدن انسان را تشریح نموده است با این تفاوت که در بیمه‌ استثنائاً دیه زن، مرد و افراد غیرمسلمان برابر است. در مطالعه و تجمیع دیاتی که ممکن است به یک فرد تعلق ‌گیرد به این مهم پی خواهیم برد که به یک فرد می‌تواند بیش از ده دیه کامل تعلق بگیرد از آنجایی که سقوط و حوادثی نظیر آن معمولاً منجر به قطع نخاع و از کار افتادگی اعضا و جوارح خواهد شد، بیمه مرکزی جهت جلوگیری از توقف فعالیت‌های اقتصادی به خصوص فعالیت‌های ساختمان اقدام به ارائه کلوز تعدد دیات نمود ه تا در صورت تخصیص بیش از یک دیه به زیان دیده، بیمه‌گذاران دچار مشکل نگردند و تا سقف پوشش های بیمه نامه میتوانند در جهت جبران خسارت ناشی از دیه دوم به بعد اقدام نمایند. و نظر به اینکه طول درمان خسارت‌های جرحی منجر به دیه معمولاً بیش از یک سال می باشد  و مبلغ دیه به روز محاسبه و پرداخت می گردد پوشش افزایش ریالی دیه برای سال‌های بعد نیز مورد نیاز بیمه گذاران می باشد که این کلوز نیز در بیمه نامه مسئولیت کارفرمای ساختمانی قابل خریداری می باشد .

 

Image

پاسخگوی آنلاین سوالات شما هستیم،چطور می تونیم کمکتون کنم؟

مشاور آنلاین شما در واتساپ
Close and go back to page