آب و هوای تهران

17.85°C
Clear Sky Humidity: 42%
Wind: WSW at 9.26 M/S
17.48°C / 24.64°C
19.53°C / 26.57°C
21.9°C / 28.04°C
19.25°C / 27.61°C

بیمه عمر مان ایران وحقوق بیمه گذار نسبت به ذخیره ریاضی

بیمه عمر مان ایران وحقوق بیمه گذار نسبت به ذخیره ریاضی

ارزش بازخریدی ذخیره ریاضی بیمه عمر ایران

ذخیره ریاضی در بیمه عمر مان شامل سرمایه گذاری ناشی از واریز اقساط توسط بیمه گزار بعلاوه سدهای قطعی حاصل از این سرمایه گذاری منهای هزینه های بیمه گری و هزینه های نگهداری ریسک می باشد،ماده نه شرایط عمومی بیمه عمر مان حقوق بیمه گذار نسبت به ذخیره ریاضی بیمه نامه را توصیف می نماید،ذخیره ریاضی واژه ایست که در هنگام اخذ وام بیمه عمر،بازخرید بیمه عمر ، سررسید یا پایان مدت بیمه نامه با آن مواجه خواهید شد.

الف- دریافت وام : بیمه گذار می تواند پس از حداقل دو سال پرداخت حق بیمه، حداکثر تا میزان ۹۰% ارزش بازخرید بیمه نامه درخواست وام نماید و بیمه گر متعهد به پرداخت آن می باشد.

تبصره ۱ : در زمان سررسيد بيمه‌نامه يا بازخريد آن يا برداشت  از ذخیره ، چنانچه وام تسویه نشده باشد مانده وام دريافتي، كارمزدهاي متعلق به آن و جرائم احتمالی از تعهدات بيمه‌گر كسر مي‌گردد.

تبصره  ۲: نحوه بازپرداخت وام با توافق بین بیمه گر و بیمه گذارتعیین می گردد.

تبصره ۳ : در صورتيكه استفاده کننده (گان) در بيمه‌نامه‌هاي زندگي بستانكار بيمه‌گذار باشد و اين مطلب در بيمه‌نامه و يا ظهر آن تصريح شده باشد حق بازخريد بيمه‌نامه و همچنين دريافت وام از محل ذخيره رياضي موكول به موافقت كتبي بستانكار است.

تبصره ۴ : نرخ کارمزد وام بر اساس آیین نامه های مصوب شورای عالی بیمه اعمال خواهد شد.

ب - برداشت از اندوخته : در طول مدت بیمه، بيمه‌گذار مي‌تواند در صورت تشكيل ذخیره رياضي، درخواست بازخريد كل يا درصدي از بيمه‌نامه خود را نمايد و موسسه بيمه مكلف است ارزش بازخريد بيمه‌نامه را با رعايت شرايط بيمه‌نامه صادره، پرداخت نمايد.

ج - سود مشارکت در منافع : بیمه گرمکلف است بيمه‌گذار را در سود مازاد بر سود اعمال شده در محاسبات ذخیره ریاضی طبق مفاد آیین نامه بیمه های زندگی سهيم نمايد.

ذخیره ریاضی در بیمه عمر یکی از واژگانیست که هر سرمایه گذار بیمه عمر باید راجع به آن تحقیق و سوالات احتمالی خود را پیرامون این واژه پاسخ گیرد ، چرا که یکی از بزرگترین مشکلاتی که فی مابین بیمه گر و بیمه گذار یا بیمه شده عدم اطلاع از مفهوم ذخیره ریاضی در بیمه نامه عمر است.

جهت مشاوره رایگان پیرامون ذخیره ریاضی و ارزش بازخریدی بیمه عمر ایران با شماره ویژه 88505454 تماس و یا جهت ثبت در سوالات متداول بیمه عمر ایران اینجا را کلیک کنید تا همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل نمایند.

نویسنده:سید عباس علوی

سفارش آنلاین و اینترنتی بیمه عمر ایران

مقالات مفید و مرتبط این بخش:

بیمه عمر

مزایای بیمه عمر ایران

توانگری مالی بیمه ایران

سوالات متداول بیمه عمر

بیمه عمر ایران

جدول بیمه عمر ایران

تقاضای مشاوره بیمه عمر مان

www.bimeonline.com

Image

پاسخگوی آنلاین سوالات شما هستیم،چطور می تونیم کمکتون کنم؟

مشاور آنلاین شما در واتساپ
Close and go back to page