آب و هوای تهران

17.85°C
Clear Sky Humidity: 42%
Wind: WSW at 9.26 M/S
17.48°C / 24.64°C
19.53°C / 26.57°C
21.9°C / 28.04°C
19.25°C / 27.61°C

مدارک لازم جهت پرداخت منافع بیمه عمر مان

مدارک لازم جهت پرداخت منافع بیمه عمر مان

مدارک لازم جهت پرداخت منافع بیمه

ماده دوازدهم شرایط عمومی بیمه عمر مان بیمه ایران اختصاص دارد به مدارک لازم جهت پرداخت منافع بیمه عمر ایران ، این ماده یکی از مهمترین مفاد شرایط بیمه عمر را به خود اختصاص می دهد چرا که چنانچه استفاده کننده کلیه مدارک مورد نیاز را به بیمه گر ارائه دهد، بیمه گر موظف است سرمایه بیمه نامه را حسب مورد حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ تکمیل مدارک و  اطمينان از صحت آنها و در قبال رسيد  به استفاده کننده (گان)پرداخت نماید. 

مدارک لازم عبارتند از:

 بیمه نامه عمر و اوراق الحاقي ضمايم آن

علاوه بر بیمه نامه و ضمائم آن دو حالت می توان برای دریافت سرمایه و استفاده از منافع بیمه عمر می توان متصور شد.فوت و حیاتکه در ذیل مدارک مورد نیاز هر یک را بر خواهیم شمرد. 

الف) در صورت فوت بیمه شده در مدت اعتبار بیمه نامه :
مدارک مورد نیاز دریافت سرمایه فوت بیمه عمر ایران
۱) اعلام کتبی فوت بیمه شده : در صورت فوت بيمه شده , مراتب بايد با ذكر علت در اسرع وقت حداكثر ظرف يك ماه از تاريخ فوت كتبا“ از طرف استفاده كننده يا بيمه گذار به اطلاع بيمه گر برسد . مگر اينكه ثابت نمايند به علت خارج از اراده خود قادر به اعلام نبوده اند .

۲) گواهی فوت صادره از سوی سازمان ثبت احوال

۳) تصویر برابر اصل کلیه صفحات شناسنامه و کارت ملی باطل شده بیمه شده

۴) گواهی آخرین پزشک معالج یا پزشکی قانونی مبنی بر علت فوت كه در آن علت بيماري شرح و سير آن ذكر شده باشد . در صورتيكه معالجه به عمل نيامده باشد مدارك مثبته حاكي از بيماري و علل فوت و اوضاع و احوالي كه در آن فوت اتفاق افتاده بايد به هزينه استفاده كننده تهيه و ارائه گردد .

۵) در صورتی که فوت ناشی از حادثه باشد، گزارش مشروح حادثه که توسط مراجع قانوتی ذیصلاح تهیه شده باشد.

۶) گواهی انحصار وراثت در صورتی که استفاده کننده در بيمه نامه و اوراق الحاقي مشخص نشده باشد.

تبصره ۱:  بيمه گر حق دارد با هزينه استفاده كننده هرگونه اطلاعات و مدارك تكميلي در اين زمينه مطالبه و يا خود تهيه نمايد .

تبصره۲ : در صورتي كه بيمه گذار يا استفاده کننده تكاليف مقرر در اين ماده را انجام ندهند , بيمه گر مي تواند ضرر و زيان وارده به لحاظ عدم اجراي تكاليف مزبور را از تعهدات قابل پرداخت خود كسر نمايد .

ب)در صورت حیات بیمه شده در انتهای مدت بیمه نامه :
مدارک مورد نیاز دریافت سرمایه حیات بیمه عمر ایران
-اصل شناسنامه و کارت ملی استفاده کننده(گان)

تبصره : در صورتيكه اشتباهي درثبت تاريخ تولد بيمه شده در موقع انعقاد قرارداد رخ داده باشدو اين اشتباه حق بيمه پوشش هاي بيمه اي و هزينه هاي مترتب به آن را تغيير دهد، جدول ارزش بازخرید پیوست بیمه نامه تعدیل خواهد گردید

مدارک مورد نیاز پوشش بیماریهای خاص و سرطان دارای چون دارای شرایط عمومی خاص خود می باشد در شرایط عمومی این پوششها مورد بررسی قرار خواهد گرفت

 

Image

پاسخگوی آنلاین سوالات شما هستیم،چطور می تونیم کمکتون کنم؟

مشاور آنلاین شما در واتساپ
Close and go back to page